Star gate - RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


RPG na téma populárního sci-fi seriálu
 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Návrat

Goto down 
3 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorZpráva
Raiden

Raiden


Poèet pøíspìvkù : 211
Join date : 25. 12. 10

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyMon Dec 27, 2010 4:03 pm

Thomas Kelly

Zadíval jsem se na vrak. Sem tam jsem ještě praštil nějakého Luciána který neumíral tak rychle a snažil se klást odpor. Ve skrytu duše mi jich bylo líto ale musel jsem se nyní starat o vlastní lidi na planetě. Došel jsem k místům kde by měl mít Alkesh vstup stejný jako je u Teltaku. Jestli tam byli, tedy pokuď k nim byl přístup vyťukal jsem na panelu obvyklý vstupní kód.
Návrat nahoru Goto down
Nawaki
Tok'ra
Tok'ra
Nawaki


Poèet pøíspìvkù : 422
Join date : 14. 04. 09

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyMon Dec 27, 2010 4:05 pm

Tim

Doběhl jsem podplukovníka
Dveře sem otevřel já, znal jsem kódy Lucijánské aliance
Dveře se otevřely, uvnitř bylo ticho...
Návrat nahoru Goto down
https://sgaridas.forumczech.com
Raiden

Raiden


Poèet pøíspìvkù : 211
Join date : 25. 12. 10

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyMon Dec 27, 2010 4:11 pm

Thomas Kelly

Zadíval jsem se na Tima. Dobrá práce... Následně jsem tyčoovou zbraň deaktivoval a dal si jí na záda. Vytáhl jsem si ovšem Zatku a tu aktivoval. Tak jdeme se na tohohle broučka podívat. Vešel jsem dovnitř a zamířil směr "Pilotní středisko" (říká se tomu taky Peltak?). Při cestě jsem si dával velmi velký pozor na jakýkoliv pohyb a byl jsem připraven ke střelbě. Nejdřív se podíváme co funguje a pak se podíváme do "strojovny".
Návrat nahoru Goto down
Nawaki
Tok'ra
Tok'ra
Nawaki


Poèet pøíspìvkù : 422
Join date : 14. 04. 09

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyMon Dec 27, 2010 4:25 pm

Tim Meridin

Oba piloti byli mrtví
Zřejmě je zabil pád lodě...
Podle vnitřních senzorů byly na palubě 3 známky života...
2 na můstku a 1, selhávající, byla u krystalů hyperpohonu
Vypadalo to, že nefungují podsvětelné motory a zbraně...
Myslím, že bych mohl být schopen opravit ty motory pokud nejsou moc poškozené, ale vypadá to, že zbraně jsou nadranc...
Návrat nahoru Goto down
https://sgaridas.forumczech.com
Raiden

Raiden


Poèet pøíspìvkù : 211
Join date : 25. 12. 10

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyMon Dec 27, 2010 4:44 pm

Thomas Kelly

Usmál jsem se na Tima. Na motory se podíváme společně, stejně jako na zbraně. Ale ty se nejdřív podívej na venkovní senzory a hlaš mi situaci. Podíval jsem se na piloty a začal hledat luciánskou vysílačku. Našel jsem a k tomu nůž a příruční pistolku. Vem si tu druhou vysílačku a dej jí na kanál 3. Podíval jsem se na tu vysílačku a nastavil kanál. Pistoli a nůž jsem si strčil do zbytků kombinézy a pak se vydal směrem ke strojovně. Jakmile se mrkneš na senzory přijď do místnosti s krystaly. Jdu se mrknout na ty motory. Zamířil jsem rychle do místnosti s krystaly.
Návrat nahoru Goto down
Nawaki
Tok'ra
Tok'ra
Nawaki


Poèet pøíspìvkù : 422
Join date : 14. 04. 09

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyMon Dec 27, 2010 5:48 pm

Tim Meridin

Vnější senzory nefungují... řekl jsem
V tu chvíli se ozvalo z lodího interkomu
Všechny jednotky se rychle stahněte z povrchu... blíží se zvláštní bouře
Byl to ženský hlas...
Podsvětelné motory nebyly vážně poškozeny... náraz musel poškodit přívod energie a několik krystalů... přemostění bylo možné...
Krystaly zbraní byly zničené...
Návrat nahoru Goto down
https://sgaridas.forumczech.com
Raiden

Raiden


Poèet pøíspìvkù : 211
Join date : 25. 12. 10

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyTue Dec 28, 2010 12:15 pm

Thomas Kelly

Došel jsem do místnosti s krystaly. Jestli ta životní forma ještě žila omráčil jsem jí zatkou a okamžitě vysunul panel na podsvětelné motory. No tak se podíváme co tu máme za parádu. První na co jsem se podíval byl krystal přivádějící energii. Byl mírně vypálen a tak jsem si s tím začal kapku hrát a po chvilce se mi podařilo přemostit přívod energie přes sekundární krystaly. Náhle se pak ozvalo něco z interkomu. Proto jsem vzal vysílačku a promluvil. Time prosímtě uháněj pro Taru, klidně jí omrač a dotáhni rychle sem. Pak zablokuj dveře a následně rychle přiběhni sem ke krystalům. Pokračoval jsem v kontrole krystalů. Jeden byl vypálen a další fungovali jen tak na půl. Proto jsem vytáhl druhý panel sloužící k motorům jako podpůrná jednotka a proházel pár krystalů a sem tam něco přemostil. Byl jsem rád za každou svojí zkušenost s goauldskou technologií. Kdyby to byla asgardská byl bych v pěkném hnoji. Konečně panel zablikal a uslyšel jsem zvuk který značil že už to jede. No konečně. Vysunul jsem i panel zbraní a tam mě čekalo opravdu nemilé překvapení.. Sotva 1/5 krystalů se dala použít. Proto jsem se na to zatím vyprdl a přešel k důležitějšímu panelu. A to panelu s krystaly ovládající štíty. Vytáhl jsem ho...
Návrat nahoru Goto down
Nawaki
Tok'ra
Tok'ra
Nawaki


Poèet pøíspìvkù : 422
Join date : 14. 04. 09

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyTue Dec 28, 2010 12:49 pm

Tim Meridin

Pokud dovolíte, tak tímhle způsobem vypálíte motory za několik minut...
přešel jsem k panelu a vyměnil pozici několika krystalů...
Takhle to bude daleko efektivnější... dodal jsem
Panel se štíty byl poškozen, štíty se daly aktivovat, ale na max 17% maximální kapacity...
Návrat nahoru Goto down
https://sgaridas.forumczech.com
Raiden

Raiden


Poèet pøíspìvkù : 211
Join date : 25. 12. 10

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyTue Dec 28, 2010 2:40 pm

Thomas Kelly

Došel jsem k Timovi a podíval se na jeho zapojení. Sakra ale tohle mi neukazovali. No díky zase jsem se něco přiučil. Mírně jsem se usmál a došel k panelu se štítama. Co takhle použít nějaké krystaly ze zbraní, tedy myslím ty co fungují? A pak se ještě musíme podívat na senzory. Nehodlám letět na slepo. A co třeba maskování? To tak nefunguje? Zeptal jsem se ho a vytáhnul několik panelů abych viděl tu spoušť.
Návrat nahoru Goto down
Nawaki
Tok'ra
Tok'ra
Nawaki


Poèet pøíspìvkù : 422
Join date : 14. 04. 09

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyTue Dec 28, 2010 2:55 pm

Tim Meridin

Maskování bych dal dohromady... ale musel bych použít krystaly ze štítů...
Senzory dám dohromady celkem snadno... bude to chtít chvíli, ale konec konců tohle je moje specialita...
řekl jsem
Vyndal jsem několik krystalů a dal je jinam
Senzory nakočily...
Ehm... obávám se, že s tou bouří měly Luciané pravdu... bude tu za 7 minut... a myslím, že kdo bude venku nedopadne dobře... řekl jsem když jsem se podíval na výpis senzorů
Návrat nahoru Goto down
https://sgaridas.forumczech.com
Raiden

Raiden


Poèet pøíspìvkù : 211
Join date : 25. 12. 10

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyTue Dec 28, 2010 3:03 pm

Thomas Kelly

Usmál jsem se a pak zadíval na obrazovku. Dokážeš najít naše lidi? A raději opravíme štíty. Hold budu muset více manévrovat. Došel jsem k panelům sloužící k pohonu hyperpohonu a celkově k jeho systémům. Myslím že tohle budeme potřebovat taky. Protože beze zbraní to bude velice krátký let jestli nezmizíme. A nemají tu někde náhradní krystaly? Měli by být v každé lodi. Pokuď je tedy neprodali...
Návrat nahoru Goto down
Nawaki
Tok'ra
Tok'ra
Nawaki


Poèet pøíspìvkù : 422
Join date : 14. 04. 09

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyTue Dec 28, 2010 3:12 pm

Tim Meridin

Hyperpohon je plně funkční, ale se štíty pouze na 17% bych nedoporučoval létat ven z atmosféry... loď by se mohla rozsypat... možná bych ale mohl použít krystaly z hyperpohonu bych mohl použít a sprovoznit aspoň nějaké zbraně... Teď bych ale navrhoval abysme se všichni ukryly tady a přesměrovali energii do štítů. Ta bouře tu bude do 4 minut... vypadá to že to není obyčejná bouře... řekl jsem
A pokud někdo z našich přežije bouři tak myslím, že je najdu pomocí subprostorových vysílačů... řekl jsem a ukázal na senzory...
V dosahu senzorů bylo hned několik signálů
Návrat nahoru Goto down
https://sgaridas.forumczech.com
Raiden

Raiden


Poèet pøíspìvkù : 211
Join date : 25. 12. 10

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyTue Dec 28, 2010 3:21 pm

Thomas Kelly

4 minuty.. Tak víš co nahoď co nejvíc energie do štítů ale motory nech aktivní stejně jako senzory. Klidně rozmontuj hyperpohon raději pak ještě najdeme bránu a nebo se podíváme na ten Hatak! Musíme ochránit co nejvíce lidí... Já zvednu tuhle kocábku do vzduchu. Buď na příjmu s vysílačkou. Rozeběhl jsem se do peltaku a zasedl za řídící zařízení. Zmáčknul jsem pár tlačítek a aktivoval jsem si displej se senzory. Hned prvního koho jsem potřeboval nabrat byla Tara. Chopil jsem se tedy vysílačky a hlesl. Time jaký je stav? Musíme letět a to hned!
Návrat nahoru Goto down
Nawaki
Tok'ra
Tok'ra
Nawaki


Poèet pøíspìvkù : 422
Join date : 14. 04. 09

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyTue Dec 28, 2010 3:28 pm

Tim Meridin

Dobrá, ale opravdu nedoporučuju létat do té bouře...
Bude to tam dost házet a tahle kocábka toho moc nevydrží...

Přenesl jsem co nejvíc energie do štítů a zalátoval podsvětelné motory...
Podsvětelné motory běží, ale moc bych to nepřeháněl s nimi... štíty jsem dostal na 22%
Inerciální tlumiče fungují jen z 63% bude to trochu házet... Kruhy fungují, senzory také... budu pracovat na těch zbraních...
ohlásil jsem se do vysílačky
Návrat nahoru Goto down
https://sgaridas.forumczech.com
Raiden

Raiden


Poèet pøíspìvkù : 211
Join date : 25. 12. 10

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyTue Dec 28, 2010 3:45 pm

Thomas Kelly

Kocábka se začala dosti klepat ale po trošce sprostých slov a jednom kopanci vzlétla do výšky. Okamžitě jsem zamířil k Taře a když jsem byl nad ní tak jsem zmáčknul tlačitka a tím jsem aktivoval kruhy. Doufal jsem že je Tara na palubě a odlezla od kruhů. Pak jsem se podíval na senzory a také ven. Bouře byla skoro u nás. Na senzorech bylo pár našich lidí v bouři ale i několik v místech kam bouře trpev měla dojít. Proto jsem se rozhodl zachránit je. Bylo to prosté prostě k nim doletět tak aby se Alkesh nerozpadl. Sem tam loď dosti trhla na stranu ale podařilo se mi poodletět z dosahu bouře a zachránit již 4 lidi. Jenže to nás už dohnala bouře a mě napadlo jedié řešení jak nám zachránit zadky. Začal jsem pozvolna....no pozvolna to zrovna nebylo ale díky mím leteckým zkušenostem z Antarktidy a z vesmírných potyček jsem nějak dopadl na zem. Snažil jsem se při tom co nejméně zatížit štíty... Nakonec když jsme dosedli tak jsem vypnul motory a vše nepotřebné... jediné co jsem nechal běžet byly inerciální tlumiče a štíty. Pak jsem si vzal vysílačku a zavolal Timovi. Time pozor bouře je skoro v nás, máme na palubě 4 lidi + Taru... Následně jsem zavolal do lodního interkomu (tedy jestli ho máme) a podal výzvu. Jestli je někdo z těch co jsme zachránili technik ať jde pomoci Desátníkovi Meridinovi do místnosti s krystaly a to hned!
Návrat nahoru Goto down
Nawaki
Tok'ra
Tok'ra
Nawaki


Poèet pøíspìvkù : 422
Join date : 14. 04. 09

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyTue Dec 28, 2010 11:48 pm

Tim Meridin

Máme tu 2 členy SG-7, lodního kuchaře a zástupce IOE pana Razora... myslím, že nikdo nám v současné situaci moc nepomůže pane...
řekl jsem když loď přistála...
Doporučoval bych, aby všichni přišli sem, je to nejlépe stíněná místnost... řekl jsem a v tu chvíli se lod ošklivě otřásla... vypadalo to že bouře nás dohnala... blesky začaly narážet do štítů...
Návrat nahoru Goto down
https://sgaridas.forumczech.com
Raiden

Raiden


Poèet pøíspìvkù : 211
Join date : 25. 12. 10

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyWed Dec 29, 2010 12:22 am

Thomas Kelly

Díval jsem se na senzory. Vypadalo to na dlouhou noc, či den podle toho co teď venku bylo. Vzal jsem vysílačku a hlesl. Time počkám tady, v připadě nutnosti příjdu tam do zadu. Vysílačku jsem si položil na desku před sebou a pak se podíval jak jsme na tom s energií a jak se drží štíty. No jestli toto přežijeme jsme dobrý, fakt že jo!
Návrat nahoru Goto down
Nawaki
Tok'ra
Tok'ra
Nawaki


Poèet pøíspìvkù : 422
Join date : 14. 04. 09

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyWed Dec 29, 2010 12:33 am

Blesky bičovaly trup lodě...
Vypadalo to na nějakou iontovou bouři... nebo něco podobného... množství elektřiny muselo být smrtelné pro všechny živočichy tam venku... včetně desítek lidí z USS Hammer... Štíty prozatím držely na 19% To nebylo dobré... oslabení štítů o 3% během tak krátké chvíle nepřinášelo nic dobrého.

Tim Meridin

Navrhuji vypnout veškeré systémy včetně podpory života a světel... Obávám se, že pokud nedáme veškerou energii do štítů můžeme skončit jako topinka... ozval jsem se do vysílačky... Se sedmi lidmy na palubě by mohl být bez podpory života menší problém, ale loď byla velká celkem
Návrat nahoru Goto down
https://sgaridas.forumczech.com
Raiden

Raiden


Poèet pøíspìvkù : 211
Join date : 25. 12. 10

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyWed Dec 29, 2010 1:11 am

Thomas Kelly

Rozumím. Vypínám senzory... Vypnul jsem je... Podporu života... Vypnul jsem jí a vstal. A světla vypnem od vás. Doufám že má někdo aspoň baterku jelikož jsem zapoměl nasbírat dřevo. Zavolal jsem to vše do vysílačky a rozešel se do místnosti s krystaly... Po chvilce jsem se tam dostal a podíval se na ostatní. Ahoj, tak tu chvilku pobudeme. Prosil bych žádné ošlahávání pokuď tu budeme po tmě. Usmál jsem se a podíval se na Tima. Vše tedy přehoď do štítů a zbytek úplně zhasni. Tři..Dva... Jedna. Kývl jsem na Tima a sedl si. Pokuď někdo nevytáhl baterku tak všude byla tma což znamenalo že je čas si dáchnout. Tak jo uděláme to následovně. Budeme se střídat v 2 hodinových intervalech kvuli hlídání a tak. Takže kdo si to vezme první? Nastavil jsem si na hodinkách budík na dvě hodiny a nějak prostě usnul.
Návrat nahoru Goto down
Nawaki
Tok'ra
Tok'ra
Nawaki


Poèet pøíspìvkù : 422
Join date : 14. 04. 09

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyWed Dec 29, 2010 1:38 am

Tim Meridin

Jakmile podplukovník přišel, tak jsem deaktivoval světla a přesunul veškerou energii do štítů... Hladina vyskočila na 32%... to bylo lepší než jsem čekal...
Myslím že zůstanu vhůru kdyby se něco stalo se štíty... přeci jen fungují jen nedobře...

O několik hodin později

Loď se hrozivě otřásla...
Rozezněl se poplach... Štíty vypadly...
Blesky začaly bičovat povrch samotné lodě...
Samotné štíty byly funkční, ale nedostávala se k nim energie, zřejmě selhal primární přísun...
Snažil jsem se rychle přemostit štíty přes přemostění motorů...
Návrat nahoru Goto down
https://sgaridas.forumczech.com
Raiden

Raiden


Poèet pøíspìvkù : 211
Join date : 25. 12. 10

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyWed Dec 29, 2010 12:14 pm

Thomas Kelly

Okamžitě jsem se probral jen co do lodi udeřil blesk. Vyskočil jsem na nohy a došel k Timovi díky světlu z panelů. Zadíval jsem se na přemostění co teď dělal. No jestli tohle vydrží tak to bude zázrak. A vypadá to tak že pak už nebude tato loď provozu schopná. Poškrábal jsem se ve vlasech. Jsme v pěkné kaši. Pomyslel jsem si a vytáhl panel od podpory života. Co to propojit tudy? Vytvoříme dvojitý kanál a nezatížíme tolik to přemostění číslo jedna. Navrhl jsem a začal se vrtat v podpoře života tak aby bylo možno tudy vést energii ke štítům. Doufal jsem že to dělám dobře.
Návrat nahoru Goto down
Nawaki
Tok'ra
Tok'ra
Nawaki


Poèet pøíspìvkù : 422
Join date : 14. 04. 09

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyWed Dec 29, 2010 12:19 pm

Tim Meridin

Vrazil jsem krystal z motorů do kdystalů štítů a štíty opět naběhly...
Tak máme štíty na 11%, bouře už pomalu končí takže to snad zvládneme...
A myslím, že se mi podaří pak sprovoznit loď aspoň částečně

Loď se opět otřásla...
Doufám, že bych mohl sprovoznit podsvětelné motory, štíty, vnější sentory, podporu života, inerciální tlumiče a možná i nějaké zbraně... přijdeme ale o kruhy...
Návrat nahoru Goto down
https://sgaridas.forumczech.com
Raiden

Raiden


Poèet pøíspìvkù : 211
Join date : 25. 12. 10

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyWed Dec 29, 2010 12:27 pm

Thomas Kelly

Kruhy? Tak to bude problém, ale pokusíme se doletět k tomu Hataku tam budou mít náhradních dílů dostatek ne? Usmál jsem se a díval se jak se štíty znovu spustili. Tak jo připrav se spustit systém a řekni mi v čem se mám povrtat. Pak jsem se podíval na ostatní. Dámo a pánové začíná zábava. Usmál jsem se a zasunul panel od podpory života. Čekal jsem co mi Tim řekne.
Návrat nahoru Goto down
Nawaki
Tok'ra
Tok'ra
Nawaki


Poèet pøíspìvkù : 422
Join date : 14. 04. 09

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyWed Dec 29, 2010 12:34 pm

Situace

Během asi hodiny bouře ustala...
des. Meridin s podpl. Kellym sprovoznili loď jak to jen šlo, štíty na 19%, interciální tlumiče na 44%, podpora života 78%, podsvětelné motory se podařilo opravit na decentních 77% a k tomu 100% vnějších senzorů a dokonce i jeden kanón... líp to rozhodně nešlo...
Loď byla bojeschopná sice jen miminálně, ale dokázala létat. Co se týkalo známek života jejich počet klesl na 3 které byly v dosahu senzorů...
Návrat nahoru Goto down
https://sgaridas.forumczech.com
Raiden

Raiden


Poèet pøíspìvkù : 211
Join date : 25. 12. 10

Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 EmptyWed Dec 29, 2010 4:47 pm

Thomas Kelly

Podíval jsem se na Tima. Výborná práce. A teď do "peltaku" Máme práci... Nejdřív zachráníme ostatní a pak se podíváme na ten Hatak. Zavelel jsem a rázně se vydal k řízení. Zasedl jsem a hlesl. Všichni se držte, startuju tuhle bandasku. Aktivoval jsem motory. Loď se začala dost třást ale po chvilce se i tak vznesla do vzduchu. Spustil jsem si obrazovku se senzory a vydal se k nejbližší životní formě na senzoru. Následně jsem vydal rozkaz pro ty dva z SG-7. Hej vy dva jděte ke vstupu a až řeknu otevřete dveře. A pohyb. Když jsme se dostali k první životní formě, začala loď klesat až byla kousek nad zemí...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Návrat - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrat   Návrat - Stránka 3 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Návrat
Návrat nahoru 
Strana 3 z 7Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Star gate - RPG :: RPG sekce :: Mimozemské mise-
Přejdi na: